Romanian Team
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Hl.LaLeagane.Ro
 
HomeLatest imagesRegisterLog in

 

 RT Half-Life Clan Server

Go down 
+29
mvp[RT]
Cosmin
skrillex
bazna24
'castilio^[RT]
MaD42
Flager
hjk
nYR
nicki.razna
groparul
Trp
Leanna
teylo
zampano
Soaric
Uc!g@$'^[RT]
andymatrix_mtx
Burrito
schumy_ul
kGb-ro
|cRs|
Admin
robinek
exo.`
Allen
kNNbL
Jokeryna
Phbbbt!
33 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next
AuthorMessage
bazna24

bazna24


Number of posts : 295
Registration date : 2011-11-25

RT Half-Life Clan Server - Page 9 Empty
PostSubject: :)   RT Half-Life Clan Server - Page 9 EmptyThu Nov 06, 2014 5:27 pm

Hy all;
De cateva zile "serverul parca trage sa moara" Sad ....de ieri nu mai merg sloturile si adminele , iar cand joci parca te agata ceva ...ping/loss "4/0", dar ceva nu e ca inainte Smile .
Sunt probleme cu host'u ? sau sa schimbat ceva ?
Nene M.V.P Very Happy ,arunci si tu un ochi pe setari cand ai timp .
Back to top Go down
mvp[RT]

mvp[RT]


Number of posts : 423
Registration date : 2009-02-20
Age : 35
Location : Bucuresti

RT Half-Life Clan Server - Page 9 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 9 EmptyThu Nov 06, 2014 8:37 pm

Sunt ceva probleme cu hostul. Adminele si lista de jucatori banati serverul o preia dintr-o baza de date. Se pare ca de ieri nu se mai poate realiza aceasta conexiune cu baza de date. Am deschis un tichet de suport la firma de hosting si acum astept raspunsul lor. Referitor la problema cu lagul , tot de la host provine, toate serverele hostate la toolz au aceasta problema de cateva zile. Nu am ce sa fac in privinta acestei probleme, daca ar fi sa schimb hostul (exemplu la Krond.org), m-ar costa de 5 ori mai mult.

Cand se remediaza problema va anunt.
Back to top Go down
http://www.hldm.ro
neo

neo


Number of posts : 1172
Registration date : 2010-09-26
Age : 34

RT Half-Life Clan Server - Page 9 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 9 EmptyFri Nov 07, 2014 11:08 am

Le mai pica localhostu cateodata si trebe reset, d aia nu merge baza de date.
cand se intampla asta, poti sa dezactivezi pluginu de admine mysql si sa l lasi pe cel normal (dar asta presupune sa ai toate adminele trecute in users.ini).
In general toolz merge ok pt banii care ii cere pe servicii. Dar na, mai apar si probleme.
Daca schimbi hostu, se duce ip-ul....deci o mare parte din jucatori se pierde si va dura ceva pana vei popula serverul pe noul host. in caz ca te gandesti la o schimbare de host anunta-ma sa pastrez eu ip-ul de la serverul de hl.
Back to top Go down
bazna24

bazna24


Number of posts : 295
Registration date : 2011-11-25

RT Half-Life Clan Server - Page 9 Empty
PostSubject: :)   RT Half-Life Clan Server - Page 9 EmptyFri Nov 07, 2014 5:47 pm

Danke' Very Happy,
Nu e nevoie sa schimbi hostu , merge forte bine asta Very Happy ;
asta e ,mai pica din an in an , "nui bai" .
Fericirea nobilor cu coduri zilele astea .
Dar si cand se vor trezi cu cate un distroy lol!
Back to top Go down
mvp[RT]

mvp[RT]


Number of posts : 423
Registration date : 2009-02-20
Age : 35
Location : Bucuresti

RT Half-Life Clan Server - Page 9 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 9 EmptyFri Nov 07, 2014 6:06 pm

Gata, situatia a revenit la normal!
Back to top Go down
http://www.hldm.ro
mvp[RT]

mvp[RT]


Number of posts : 423
Registration date : 2009-02-20
Age : 35
Location : Bucuresti

RT Half-Life Clan Server - Page 9 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 9 EmptyThu Jan 01, 2015 11:27 am

Azi 01.01.2015 ora 13:15 am resetat rank-ul de pe server. Top15 pana la momentul resetarii : RT Half-Life Clan Server - Page 9 Rank&top15

Urmatoarea resetare o voi face la inceputul lunii Iulie 2015.
Back to top Go down
http://www.hldm.ro
mvp[RT]

mvp[RT]


Number of posts : 423
Registration date : 2009-02-20
Age : 35
Location : Bucuresti

RT Half-Life Clan Server - Page 9 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 9 EmptyFri Jan 02, 2015 10:29 am

In cazul in care mai intalniti pe server jucatorii 1nside, Player! si ^8v!$ va rog sa-i urmariti sa nu faca team. Azi i-am prins pe baieti ca faceau team si i-am banat 5000 min. Data viitoare daca nu se cumintesc dati in ei destroy si ban permanent fara mila.


Back to top Go down
http://www.hldm.ro
neo

neo


Number of posts : 1172
Registration date : 2010-09-26
Age : 34

RT Half-Life Clan Server - Page 9 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 9 EmptyFri Jan 02, 2015 2:52 pm

mvp[RT] wrote:
In cazul in care mai intalniti pe server jucatorii 1nside, Player! si ^8v!$  va rog sa-i urmariti sa nu faca team. Azi i-am prins pe baieti ca faceau team si i-am banat 5000 min. Data viitoare daca nu se cumintesc dati in ei destroy si ban permanent fara mila.



you heartless bitch Smile)) No
Back to top Go down
neo

neo


Number of posts : 1172
Registration date : 2010-09-26
Age : 34

RT Half-Life Clan Server - Page 9 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 9 EmptyFri Jan 02, 2015 6:03 pm

Ba mvp-ule mai ai de gand sa mai faci si tu baza aia de date? E nefunctionala de atata timp... .
Lasa-mi pe pm loginurile si poate ma uit eu zilele astea... .
Back to top Go down
bazna24

bazna24


Number of posts : 295
Registration date : 2011-11-25

RT Half-Life Clan Server - Page 9 Empty
PostSubject: :D   RT Half-Life Clan Server - Page 9 EmptyFri Jan 02, 2015 9:03 pm

Hyy,
+ DEL PYADE , XAXAX,-yenicery-, baba, si alte nume turcesti ....
sa umplut serverul de turci; si nu ca imi displac dar majoritatea is codati.
O sa stau mai mult pe server(cat pot) sai mai imputinez..poate chiar reduc la 0 .

P.S incepe sa fie o comanda utila destroy-u Rolling Eyes
Back to top Go down
mvp[RT]

mvp[RT]


Number of posts : 423
Registration date : 2009-02-20
Age : 35
Location : Bucuresti

RT Half-Life Clan Server - Page 9 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 9 EmptyFri Jan 02, 2015 9:43 pm

@bazna - eu am jucat cu primii 3 mentionati de tine si nu mi s-au parut codati, nu pot spune nici ca sunt jucatori foarte buni. Sunt maniaci in schimb si joaca foarte mult.

Eu am intalnit multi codati cu aim+wall din America Latina. Va recomand sa verificati de doua ori un jucator daca este codat iar in cazul in care nu sunteti sigur faceti un demo si postati-l pe forum. Nu vreau sa golim serverul de jucatori, ii dam afara pe cei care joaca intradevar codat sau pe cei care fac team (pentru acestia ban 2880 min si in cazul in care revin cu prostul obicei -> ban permanent)
Back to top Go down
http://www.hldm.ro
bazna24

bazna24


Number of posts : 295
Registration date : 2011-11-25

RT Half-Life Clan Server - Page 9 Empty
PostSubject: :)   RT Half-Life Clan Server - Page 9 EmptySat Jan 03, 2015 2:09 am

Mda,nu sunt 100% sigur ,dar ii stiu (nicurile) de multa vreme si jucau prost;
ma gandesc ca au totusi ceva ,petru ca ii vad jucand numai pe  boot,1,2 sau harti de genu (pentru a face fraguri) si nu prea se misca pe harta,cum apar trag si rateaza foarte rar. Nu asi fi zis ca au ceva ,cine stie ,sau pus pe treaba si joaca bine,dar de cand cu  "XA" io care il vedeam mare jucator,era codat (am inteles ca juca inaite AG,castilio cred ca il stie,si de acolo lau banant pe acelasi motiv),iar cei de care zic au acelasi stil de joc.
Am exagerat un pic cu turcii Very Happy ,doar ca...au un stil al lor,insuportabil  Evil or Very Mad .
Nu toti sunt la fel , am jucat mai devreme  2-3 ore tot cu un turc,si chiar nu mia dat nici un dubiu ca ar fi codat(se misca bine si avea si tinta "aim" Very Happy ).
Cand ii mai vad  pe  server fac un demo si il uploadez...sunt multe lucruri pe care nu le stiu/stapanesc in half,de asta prefer sa raman doar pe RT Very Happy, imi place cum merge + ca nu am deloc lag/ping/loss ......si am impresia ca imi creaza un avantaj ,simt ca trag primul fata de multi altii pe server.
Uneori asa imi dau seama daca are ceva sau nu .....sa traga unu"face-to-face" cu ping 80-90 sa ma omoare,fara ca eu sa trag..mi se pare dubios (exclud pe cei cu skill)...asa sunt si cei mentionati de mine .


Iar mam pus pe scris "rar fac asta" si am umplut topicu Very Happy.
Back to top Go down
'castilio^[RT]




Number of posts : 717
Registration date : 2009-03-03
Age : 30
Location : Satu-Mare

RT Half-Life Clan Server - Page 9 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 9 EmptySat Jan 03, 2015 10:48 am

Salut, si an nou fericit tuturor!
Treaba sta in felul urmator: XaXa name - Nightwolf (nightshit) - slag banned pentru opengf32, Delpyade sau tipul cu care face team XaXa (aka nightshit newb), e un turc care are si ban .
Inside, e un buglar, din cate stiu eu e curat, dar e cam ratat de fel.
Prietenul lui 1nside acel (Player) , e banat si el dar nu am idee de ce, probabil o incercat si el sa vada ce fac codurile (LOL) Smile)
Toti astia de mai sus, in general sunt niste playeri de rahat, niste ratati, cand am obiceiul sa intru pe RT, nu stau la discutii cu nici unu-l din ei, pur si simplu ii banez, bazna a observat asta..
Mai era un turc, care joaca curat, dar e cu gura mare, pe RT , Music ii zicea, adica pe ei ii tin minte de acum o luna cand mai intram sa joc. Tipu asta Music, isi lua ban de la mine in general pt limbaj si pt team.
Personal, nu cred ca e nevoie sa le faceti demo-uri din moment ce ii cunoastem cam toti, daca va simtiti incomozi din cauza lor, da-tii afara . Pe mine nu ma incomoda nici unul, de obicei ii enervez cand intru pe server si pleaca, injurand.
Am avut ocazia sa joc 1o1, cu majoritatea din ei. Acel NightWolf (XaXa) a luat bataie de la mine inclusiv pe bootbox, cu aimbot-ul ce il foloseste, iar pe mapele mele, nu vorbesc.
Music, care e curat, e cu gura mare in general cand ia bataie, am jucat cu el cir ca 5 minute din cross, si a iesit de pe server.
Eu zic ca oricare de mai sus ( 1nside, Player aka *0:1:20553963 Redeemer .bg*, Music, XaXa, DelPyade sau cum are numele) pot fii banati de oricare admin, mereu fac (team), si unii din ei sunt "cunoscuti" ca trisori de meserie Smile)
Back to top Go down
mvp[RT]

mvp[RT]


Number of posts : 423
Registration date : 2009-02-20
Age : 35
Location : Bucuresti

RT Half-Life Clan Server - Page 9 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 9 EmptySat Jan 03, 2015 8:48 pm

Interesante informatii ne-ai oferit castilio, e bine de stiut.
Eu azi am stat spectate vreo 2 harti cu un alt nick pe jucatorul --YeNiCeRi--, nu mi s-a parut nimic suspect la el, rateaza de foarte multe ori. Singurul lucru care il avantajeaza la fraguri este ca sta la panda. Am observat la el ca are un bin pe o tasta si cand il omori scrie in chat "Muhaha..." . Acelasi text l-am mai vazut daca nu ma insel la --DeL-PiYaDE--. Sa fie doar coincidenta sau e acelasi jucator?
Back to top Go down
http://www.hldm.ro
'castilio^[RT]




Number of posts : 717
Registration date : 2009-03-03
Age : 30
Location : Satu-Mare

RT Half-Life Clan Server - Page 9 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 9 EmptySat Jan 03, 2015 10:43 pm

Ai putea da un status in consola cand esti pe server, si eventual daca e jucator cu steam sa salvezi steam_id-ul 0.1: .... si sa le compari, ar putea fii acelasi jucator cu 2 nickname-uri,
ps: eventual daca ti se par dubiosi si sunt jucatori cu steam si au un "trecut" patat, putem verifica in baza de date ( slag ) #scdm
Oricum Player, si Nightwolf au ban "slag banned" .
Back to top Go down
bazna24

bazna24


Number of posts : 295
Registration date : 2011-11-25

RT Half-Life Clan Server - Page 9 Empty
PostSubject: :)   RT Half-Life Clan Server - Page 9 EmptySat Jan 03, 2015 11:24 pm

Hop si eu,poate crezi ca am ceva cu ei,(chiar am),dar acu 1-2ore,altu, banuiam cine este ,pana al urma sa dat de gol Laughing  imi cerea sa ii scot banu-ul lui --yeniceri-- ,nus ce sa scot ,ca tot iam dat distroy,ban nu.....ma rog .., pana la urma  si-a schimbat nicu in acel XA si tot ma ameninta ca daca nui scot banul aluia  flodeaza serveru....si tot astept si tot astept si  nimic ....Pana la urma ,cred ca nu ia reusit sa faca ce vroia (sau ce avea in cap) a inceput sa se roage sa il las sa joace....Idea e ca azi nu iam dat nici macar kick ,si cred ca merita ,la cate mia bagat in frigider Smile)...
Parerea mea e ca yeniceri ala e tot  del pyade ,cred ca am si 2 reclamatii de la el ...zic asta  pentru ca joaca tot cu acealsi model si are cam acealeasi comenzi(chestia cu muhaha...si hasta la vista)
Revin la ce am cu ei ...cat nu au mers parolele la nic-uri ,  del piade si Xa  au stat toata noaptea  sa imi faca mie  kil-uri si celuilalt turc "music"(ma uitam din cand in cand pe gametraker),pentru ca eu eram pe 2 ala pe primu ....am zis ca nu joc pentru top,dar cand i-am intrebat ce sa intamplat seara ce trecuse ....au inceput sa rada si sa ma faca nooob....Oi fi noob dar printre cei cu skill,de la restu  ma cam enerveaza Twisted Evil  mai ales cand aflu ca nu sunt "curati"

P.s ..din ce am vazut Xa aka Nightwolf aka The kinq  e german...sau marog ,asa imi apare cand se conecteaza,cum si la mine aparea  moscova la inceput What a Face .
Ce am de gand sa fac..o sa ii las sa joace ,nu ma afecteaza personal (doar limbajul lor),asa poate mai imi ridic si eu skilul, iar cand o sa intreaca masura ,o sa ma distrez si eu  Twisted Evil .
Back to top Go down
'castilio^[RT]




Number of posts : 717
Registration date : 2009-03-03
Age : 30
Location : Satu-Mare

RT Half-Life Clan Server - Page 9 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 9 EmptySun Jan 04, 2015 11:17 am

Nightwolf e german, ceilalti is turci .
Back to top Go down
neo

neo


Number of posts : 1172
Registration date : 2010-09-26
Age : 34

RT Half-Life Clan Server - Page 9 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 9 EmptyTue Jan 27, 2015 6:12 am

@mvp
B0$$ mai faci si tu baza de date pt banlist si regnick?
Iti lasasem pm pt accese ca nu le mai nimeresc....vroiam sa arunc eu o privire pe acolo.
Te-a durut in penisache lol!
Back to top Go down
mvp[RT]

mvp[RT]


Number of posts : 423
Registration date : 2009-02-20
Age : 35
Location : Bucuresti

RT Half-Life Clan Server - Page 9 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 9 EmptyTue Jan 27, 2015 6:55 am

Cam asa ceva...
N-am avut timp ma, cand am si eu un pic de timp ce sa fac mai intai? Nu sa ma joc?
Vezi ca ti-am lasat pm cu datele.
Back to top Go down
http://www.hldm.ro
neo

neo


Number of posts : 1172
Registration date : 2010-09-26
Age : 34

RT Half-Life Clan Server - Page 9 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 9 EmptyTue Jan 27, 2015 7:25 am

Cand ai un pic timp liber fa si tu ca asta  lol!

Back to top Go down
neo

neo


Number of posts : 1172
Registration date : 2010-09-26
Age : 34

RT Half-Life Clan Server - Page 9 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 9 EmptyTue Jan 27, 2015 8:26 am

Done!!!! merge si banlist si regnick
Mvp ule cand o da caldura si mai ai timp liber, lasi laba si dai 2, 3 , 5 10 beri Smile)))
Back to top Go down
mvp[RT]

mvp[RT]


Number of posts : 423
Registration date : 2009-02-20
Age : 35
Location : Bucuresti

RT Half-Life Clan Server - Page 9 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 9 EmptyTue Jan 27, 2015 8:39 am

Ce ne-am face noi fara tine neo? Esti de un real ajutor:P

Multumim pentru remedierea problemei, cand se face mai cald te scot la o bere.

Half-Life mai jucam si noi ?
Back to top Go down
http://www.hldm.ro
neo

neo


Number of posts : 1172
Registration date : 2010-09-26
Age : 34

RT Half-Life Clan Server - Page 9 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 9 EmptyTue Jan 27, 2015 8:48 am

Npc.
Ma am mai intrat din joi in paste....dar ma bate mouseul. nu mai e ca pe vremuri
Back to top Go down
mvp[RT]

mvp[RT]


Number of posts : 423
Registration date : 2009-02-20
Age : 35
Location : Bucuresti

RT Half-Life Clan Server - Page 9 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 9 EmptySat Apr 25, 2015 5:20 pm

Am o rugaminte la adminii serverului in cazul in care intalniti pe server boti care fac recklama in chat la alte servere de cs ii banati permanet.
Prima data schieti in consola comanda amx_showip pentru a vedea de pe ce ip intra, le luati ip-ul si ulterior folositi comanda

Code:
amx_addban <"authid" or ip> <minutes> [reason]

Pentru ban permenent:

Code:
amx_addban ip 0 reclama
Back to top Go down
http://www.hldm.ro
bazna24

bazna24


Number of posts : 295
Registration date : 2011-11-25

RT Half-Life Clan Server - Page 9 Empty
PostSubject: :D   RT Half-Life Clan Server - Page 9 EmptySat Apr 25, 2015 11:52 pm

Hy,daca nu am banat la boti (2-3/zi)... si-au facut toti noobi servere...cred ca ban list nu ii tine sau inta tot timpu' cu alt ip ....de obicei le dau ban pe nume ,sa il dau direct pe ip ?....ma gandeam ca e acelasi lucru.
Back to top Go down
Sponsored content





RT Half-Life Clan Server - Page 9 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 9 Empty

Back to top Go down
 
RT Half-Life Clan Server
Back to top 
Page 9 of 12Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» Tutorial editare server.cfg ptr server Half-Life
» Un nou server de Half-Life by teylo.
» Tutorial Cum Sa FLOODEZI un SeRvEr De Half-Life
» Statistici Romanian Team Half Life Server
» Problema instalare server Half-Life pe Linux

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Romanian Team :: Romanian Team Server :: Romanian Team Half Life Server-
Jump to: