Romanian Team
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Hl.LaLeagane.Ro
 
HomeLatest imagesRegisterLog in

 

 Problema

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Soaric




Number of posts : 333
Registration date : 2011-06-30
Age : 31
Location : Iasi

Problema Empty
PostSubject: Problema   Problema EmptyThu Dec 29, 2011 10:41 pm

Cand joc ag/hl imi apare sus in colt dreapta cu rosu Cl_flushentitypackage si iau "freez" 2-5 secunde si asta se intampla destul de des (odata la 20 secunde). Problema a inceput de astazi. Am mai avut aceasta problema cu ceva timp in urma si m-a tinut vreo 2 saptamani timp in care am reinstalat hl/steam/windowsul(am formatat si c:) insa fara succes . Nu cred ca problema este de la net pentru ca pingul este cel obisnuit. Dupa acele 2 saptamani problema a disparut deodata. Se pare ca acum a revenit , are careva vreo idee cum pot scapa de aceasta problema ? Personal cred ca este de la HDD insa nu sunt 100% sigur.
Back to top Go down
neo

neo


Number of posts : 1172
Registration date : 2010-09-26
Age : 34

Problema Empty
PostSubject: Re: Problema   Problema EmptyThu Dec 29, 2011 10:55 pm

Eroarea aia avertizeaza ca nu au ajuns pachete de date de la tine la server sau invers... . In principiu ar trebui sa fie de la net. Vezi ca nu cumva sa fie net-ul tau instabil. "Pinguieste-te" putin ca sa iti dai seama de acest lucru ( in consola cmd scrie ceva de genu "ping google.ro -t" si vezi daca se pierd sau nu pachete pe drum).
Insa mai este si varianta cu hdd-ul. Acum cativa ani inainte sa mi se buleasca hard ul tot asa facea si al meu si avea cateva secunde de freeze. Nu prea stiu cum ai putea sa testezi, ai putea copia un fisier de dimensiune mare de pe o partitie pe alta si vezi daca se blocheaza... . Al meu scotea sunete ciudate cand il ascultam... iar cand lua freeze ii scadea din turatie si se auzea bratul din interior care citeste platanul, tzacanind. In momentul acela se bloca orice aplicatie pt cateva secunde.
Back to top Go down
Soaric




Number of posts : 333
Registration date : 2011-06-30
Age : 31
Location : Iasi

Problema Empty
PostSubject: Re: Problema   Problema EmptyThu Dec 29, 2011 11:01 pm

La ping e totul constant iar daca ar fi HDD-ul ma gandesc ca ar trebui sa mi se blocheze si in alte parti nu numai in hl/ag

LE : Am lasat vreo 5 min pingul spre google si odata la vreo 40 sec , in loc de 53-55ms apare 1040-1200ms. Cred ca e de la net , trebuie sa le dau un telefon sa le umplu frigideru de sarbatori.
Back to top Go down
neo

neo


Number of posts : 1172
Registration date : 2010-09-26
Age : 34

Problema Empty
PostSubject: Re: Problema   Problema EmptyThu Dec 29, 2011 11:23 pm

Dap, fluctueaza mult prea mult... . E posibil sa iti dea si request timed out. Il poti lasa deschis in timp ce te joci iar cand iti da eroarea in hl dai repede pe el si te uiti daca e ping ul mare sau da chiar "request timed out" .
Back to top Go down
Sponsored content





Problema Empty
PostSubject: Re: Problema   Problema Empty

Back to top Go down
 
Problema
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Problema Ag.
» problema senzitivitate mouse
» problema
» Problema,
» Problema Adrenaline Gamer..

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Romanian Team :: Discutii Generale :: Discutii Generale-
Jump to: