Romanian Team
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Hl.LaLeagane.Ro
 
HomeLatest imagesRegisterLog in

 

 Teylo fii mai atent cand dai ban

Go down 
2 posters
AuthorMessage
neo

neo


Number of posts : 1172
Registration date : 2010-09-26
Age : 34

Teylo fii mai atent cand dai ban Empty
PostSubject: Teylo fii mai atent cand dai ban   Teylo fii mai atent cand dai ban EmptyWed Jan 11, 2012 12:28 pm

Am observat aici ceva ciudat:

Teylo fii mai atent cand dai ban 110


Teylo fii mai atent cand dai ban 210


Teylo fii mai atent cand dai ban 310

Primul ban este corect (cel pe ip) dar al 2-lea permanent ce e cu el? Ai incercat sa-i dai si pe steamid cu amx_addban ?
Este si permanent si nici nu ai scris steamid ul corect(cred ca nu l-ai pus intre ghilimele).
Pentru amx_addban ordinea este: nume (numele celui caruia ii dai ban dupa ce a iesit de pe server, asa cum vrei sa apara in lista), ip sau steamid, durata, motiv. La amx_addban trebuie sa treci si numele inainte de toate pt ca jucatorul nu mai e pe server si plugin ul nu are de unde "sti" ce nume sa treaca (asta e diferenta intre amx_banip si addban)
Pt a vedea aceasta ordine se poate da simplu amx_banip sau amx_addban si iti va afisa in consola pt fiecare comanda.
Explica-mi ce ai vrut sa faci ca sa modific pe al doilea pt ca nu este ok.
Back to top Go down
teylo

teylo


Number of posts : 713
Registration date : 2009-04-23
Age : 30
Location : Adjud

Teylo fii mai atent cand dai ban Empty
PostSubject: Re: Teylo fii mai atent cand dai ban   Teylo fii mai atent cand dai ban EmptyWed Jan 11, 2012 7:34 pm

Respectivul iesise cand i-am zis ca va lua ban..si am dat amx_last si am obs ca are steamid..nah am vrut sa-i dau,dar am uitat de gilimele..si dupa cand am vazut am dat pe ip.Greseala mea scuze..
Back to top Go down
http://teylo.forumgratuit.ro/
neo

neo


Number of posts : 1172
Registration date : 2010-09-26
Age : 34

Teylo fii mai atent cand dai ban Empty
PostSubject: Re: Teylo fii mai atent cand dai ban   Teylo fii mai atent cand dai ban EmptyWed Jan 11, 2012 7:42 pm

Nu-i mare crima. Modific eu imediat cu steamid ul corect si ii bag acelasi unban time. Am vrut sa ma asigur daca e asa cum banuiam.

La fel dau si eu pe ip si daca are si steamid ii dau si pe acela.
Back to top Go down
teylo

teylo


Number of posts : 713
Registration date : 2009-04-23
Age : 30
Location : Adjud

Teylo fii mai atent cand dai ban Empty
PostSubject: Re: Teylo fii mai atent cand dai ban   Teylo fii mai atent cand dai ban EmptyWed Jan 11, 2012 7:49 pm

Am vrut sa-i dau pe steam id pt ca ipul e rutabil ...si nah sa nu incerce sa intre
Back to top Go down
http://teylo.forumgratuit.ro/
neo

neo


Number of posts : 1172
Registration date : 2010-09-26
Age : 34

Teylo fii mai atent cand dai ban Empty
PostSubject: Re: Teylo fii mai atent cand dai ban   Teylo fii mai atent cand dai ban EmptyWed Jan 11, 2012 7:53 pm

teylo wrote:
Am vrut sa-i dau pe steam id pt ca ipul e rutabil ...si nah sa nu incerce sa intre
Tot din acelasi motiv procedez si eu la fel, ca sa ma asigur ca nu mai intra.
I-am trecut steamid-ul iar unban-ul pe steamid se va face la 10 secunde dupa cel pe ip

Teylo fii mai atent cand dai ban Topicc10
Back to top Go down
Sponsored content





Teylo fii mai atent cand dai ban Empty
PostSubject: Re: Teylo fii mai atent cand dai ban   Teylo fii mai atent cand dai ban Empty

Back to top Go down
 
Teylo fii mai atent cand dai ban
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Romanian Team :: Discutii Generale :: Recycle Bin-
Jump to: