Romanian Team
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Hl.LaLeagane.Ro
 
HomeLatest imagesRegisterLog in

 

 Cerere unban

Go down 
5 posters
AuthorMessage
johnmirra




Number of posts : 5
Registration date : 2012-09-14

Cerere unban Empty
PostSubject: Cerere unban   Cerere unban EmptyFri Sep 14, 2012 2:34 pm

Scoateti si voi un ban pe steamid dat acuma jumatate de an pentru limbaj? Pana mea, ban permanent pentru atata lucru?

STEAM_0:1:14102055

MS.


Last edited by johnmirra on Fri Sep 14, 2012 11:48 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
teylo

teylo


Number of posts : 713
Registration date : 2009-04-23
Age : 30
Location : Adjud

Cerere unban Empty
PostSubject: Re: Cerere unban   Cerere unban EmptyFri Sep 14, 2012 3:39 pm

http://www.hldm.ro/bans/ban_detail.php?id=STEAM_0:1:14102055 Ai injurat cu neo pe server, nu cred ca se va scoate lol!
Back to top Go down
http://teylo.forumgratuit.ro/
johnmirra




Number of posts : 5
Registration date : 2012-09-14

Cerere unban Empty
PostSubject: Re: Cerere unban   Cerere unban EmptyFri Sep 14, 2012 3:44 pm

Si daca am injurat cu neo pe server care e problema? Nu are voie sa se enerveze omu cand e in prezenta lui neo? Se mai intampla si accidente. Sa-mi zica mie neo ca el nu injura niciodata si dupa aia sa scoata ban-ul pentru ca eu nu-l cred. Toti suntem oameni si mai gresim. Sa trecem totusi peste.
Back to top Go down
teylo

teylo


Number of posts : 713
Registration date : 2009-04-23
Age : 30
Location : Adjud

Cerere unban Empty
PostSubject: Re: Cerere unban   Cerere unban EmptyFri Sep 14, 2012 3:58 pm

Uite ca dupa comportament nu ti-l va scoate,esti prea infumurat.
Back to top Go down
http://teylo.forumgratuit.ro/
neo

neo


Number of posts : 1172
Registration date : 2010-09-26
Age : 34

Cerere unban Empty
PostSubject: Re: Cerere unban   Cerere unban EmptyFri Sep 14, 2012 4:02 pm

Mi se pare mie sau tu ai venit aici ca sa dai ordine pt a ti se scoate ban-ul?
Back to top Go down
johnmirra




Number of posts : 5
Registration date : 2012-09-14

Cerere unban Empty
PostSubject: Re: Cerere unban   Cerere unban EmptyFri Sep 14, 2012 11:45 pm

Nu. Am venit aici sa inteleg ce va determina sa dati ban permanent pentru limbaj. As fi inteles daca intr-adevar discutam zile intregi si ajungeam la concluzia ca avem de-a face cu o relatie iremediabil negativa. Din cate se pare tentativa voastra de a corija o persoana care utilizeaza limbajul intr-un mod negativ se rezuma la a lua prima bata si a ii da in cap. Daca tot e sa vorbim de oameni infumurati eu zic ca printr-o interpretare fortata a cuvintelor mele am putea spune ca ne aflam pe aceeasi craca. Prejudecatile astea.

E o cerere dupa cum spune si titlul.
Back to top Go down
teylo

teylo


Number of posts : 713
Registration date : 2009-04-23
Age : 30
Location : Adjud

Cerere unban Empty
PostSubject: Re: Cerere unban   Cerere unban EmptySat Sep 15, 2012 12:37 am

Noi nu luam bata si iti dam direct in cap,ci inchidem/taiem comunicarea dintre limbajul tau si restul jucatorilor de pe server.Ceea ce faci tu prin limbaj ii deranjeaza pe ceilalti participanti ai jocului.Si noi nu vrem asta . O seara buna.
Back to top Go down
http://teylo.forumgratuit.ro/
Admin
Admin
Admin


Number of posts : 1239
Registration date : 2009-02-11
Location : internat la spitalul 9,sectia agitati

Cerere unban Empty
PostSubject: Re: Cerere unban   Cerere unban EmptySat Sep 15, 2012 6:08 am

johnmirra wrote:
Nu. Am venit aici sa inteleg ce va determina sa dati ban permanent pentru limbaj. As fi inteles daca intr-adevar discutam zile intregi si ajungeam la concluzia ca avem de-a face cu o relatie iremediabil negativa. Din cate se pare tentativa voastra de a corija o persoana care utilizeaza limbajul intr-un mod negativ se rezuma la a lua prima bata si a ii da in cap. Daca tot e sa vorbim de oameni infumurati eu zic ca printr-o interpretare fortata a cuvintelor mele am putea spune ca ne aflam pe aceeasi craca. Prejudecatile astea.

E o cerere dupa cum spune si titlul.
poate daca ai fi venit si ti-ai fi cerut scuze pentru limbaj/si ai fi formulat cererea pentru unban astfel incat sa nu para ca deja ti se cuvine sa ti se scoata banul, de parca noi am fi fost cei vinovati ca nu ti-am permis sa injuri in continuare ca niste oameni infumurati ce suntem..probabil ca ti s-ar fi scos ban-ul
clown

PS: ``tentativa noastra de a corija o peroana care utilizeaza intr-un mod negativ limbajul`` se rezuma la a-i restrictiona accesul la server persoanei respective, pentru ca numeni nu e obligat sa tolereze persoane care injura sau afisaza diferite comportamente deranjante pentru 1/mai multi jucatori
probabil ca ne-am afla pe aceeasi craca in cazul in care am injura si noi ca admini si am da ban celor care ne intrec la injurat ahah
Back to top Go down
https://romanianteam.forumotion.com
bazna24

bazna24


Number of posts : 295
Registration date : 2011-11-25

Cerere unban Empty
PostSubject: :)   Cerere unban EmptySat Sep 15, 2012 6:42 am

Si mai simplu,de ce sa te chinui sa mai pesi pe "Y" sa scrii ce iti trece tie prin cap la nervi,cand poti sa injuri in camera in care esti/stai,gadestete ca te-am scutit de un efort....
Back to top Go down
johnmirra




Number of posts : 5
Registration date : 2012-09-14

Cerere unban Empty
PostSubject: Re: Cerere unban   Cerere unban EmptySat Sep 15, 2012 10:13 am

teylo
Sat Sep 15, 2012 3:37 am
Noi nu luam bata si iti dam direct in cap,ci inchidem/taiem comunicarea dintre limbajul tau si restul jucatorilor de pe server.Ceea ce faci tu prin limbaj ii deranjeaza pe ceilalti participanti ai jocului.Si noi nu vrem asta . O seara buna.


Repercursiunile comportamentului vostru demn de luat de invidiat au ca rezultat corijarea in vre-un fel a inculpatului sau il determina pe acesta sa se enerveze si mai tare si sa intre pe alte servere sa isi continue comportamentul deviant? Sau pentru voi e ceva de genul: atat timp cat nu se intampla la mine in curte eu nu sunt responsabil? O metafora mai reusita e aceea a unui cetatean si a unei tari - daca cetateanul greseste undeva voi il dati afara din tara?


Admin
poate daca ai fi venit si ti-ai fi cerut scuze pentru limbaj/si ai fi formulat cererea pentru unban astfel incat sa nu para ca deja ti se cuvine sa ti se scoata banul, de parca noi am fi fost cei vinovati ca nu ti-am permis sa injuri in continuare ca niste oameni infumurati ce suntem..probabil ca ti s-ar fi scos ban-ul

PS: ``tentativa noastra de a corija o peroana care utilizeaza intr-un mod negativ limbajul`` se rezuma la a-i restrictiona accesul la server persoanei respective, pentru ca numeni nu e obligat sa tolereze persoane care injura sau afisaza diferite comportamente deranjante pentru 1/mai multi jucatori
probabil ca ne-am afla pe aceeasi craca in cazul in care am injura si noi ca admini si am da ban celor care ne intrec la injurat ahah



Imi cer scuze ca am injurat. Am presupus ca e totul subinteles de mult si ca aveti voi mania formalitatilor. Aveti comanda de gag/llama/kick? Acestea sunt metode care chiar functioneaza, dovada ca sunt folosite, si functioneaza mult mai eficient si mai rapid decat ban-ul permanent.
Imi spui ca "numeni nu e obligat sa tolereze persoane care injura sau afiseaza diferite comportamente deranjante" si ca solutia ta, ban permanent este mai buna decat un gag/kick/tempban. Eu vin sa te intreb o chestie. Oare nu realizezi faptul ca jucatorul a venit pe serverul tau si in urma evenimentelor de pe server s-a enervat si a inceput sa se comporte in acest fel? Dat fiind acest lucru atunci cand tu banezi un jucator ceea ce faci practic este sa creezi o problema si sa o pasezi altcuiva. Cine stie pe ce alte servere va intra acel jucator, servere fara admin, si pe cati altii ii va deranja? Tu iei gunoiul din curtea ta, facut cu ajutorul tau, si il arunci in curtea vecinului? Intr-adevar nu ne aflam pe aceeasi craca, voi aveti un nivel mai mare de responsabilitate pe care nu vi-l asumati tot timpul.



bazna
Si mai simplu,de ce sa te chinui sa mai pesi pe "Y" sa scrii ce iti trece tie prin cap la nervi,cand poti sa injuri in camera in care esti/stai,gadestete ca te-am scutit de un efort....


Esti offtopic. Iti inteleg frustrarea. Tu ai gasit aceasta solutie de a iti directiona energia negativa in camera spre nimic si te intrebi cum de ceilalti nu fac acelasi lucru. Atunci cand stii ca urasti pe buna dreptate un lucru, un fapt sau o persoana iti doresti ca in mod just toata lumea sa stie acest lucru. Nu as putea spune ca stiu de ce. O fi vre-un submecanism de supravietuire. Cert este ca - "dupa fapta si rasplata" poate fi inca aplicat.
Back to top Go down
neo

neo


Number of posts : 1172
Registration date : 2010-09-26
Age : 34

Cerere unban Empty
PostSubject: Re: Cerere unban   Cerere unban EmptySat Sep 15, 2012 10:31 am

Eu nu dau niciodata ban pt limbaj, fara a da gag in prealabil. Probabil tu ai insistat... . Tu nu intelegi ca pe noi nu ne intereseaza ce se intampla in "curtile" altora? nu stam sa educam jucatorii de pe server. oricum asta tine de cei 7 ani de acasa, nu putem face noi ce nu au facut parintii unora. cine nu ne respecta regulile are ban si punct. nu e o obligatie sa stea in "curtea" noastra, ci un privilegiu.
Back to top Go down
johnmirra




Number of posts : 5
Registration date : 2012-09-14

Cerere unban Empty
PostSubject: Re: Cerere unban   Cerere unban EmptySat Sep 15, 2012 10:50 am

N-ai inteles prea multe sau nu vrei sa intelegi. Ai impresia ca poti sa divizi societatea intre ce se intampla pe serverul tau si ce nu se intampla pe el? Probabil nu te intereseaza nici ce se intampla in scoli sau in licee. Si totusi te bucuri de pe urma unor tehnologii facute disponibile tocmai pentru ca scolile si liceele au functionat producand oameni capabili in primul rand sa citeasca si sa scrie corect si ulterior oameni care sa dezvolte acest cod minunat care iti face posibil forumul/serverul si viata lipsita de probleme majore.

"nu stam sa educam jucatorii de pe server." Ce va impiedica? Lenea? Nestiinta? Indiferenta? Astea sunt calitatile unor oameni civilizati?

"oricum asta tine de cei 7 ani de acasa, nu putem face noi ce nu au facut parintii unora." Acestea sunt presupuneri. Atat timp cat nimeni nu incearca sa faca ceva ai tu impresia ca se vor schimba prea multe?

Nu stiu despre ce reguli vorbesti. Eu unul n-am vazut asa ceva pe acest forum. E vina mea, am dat search pentru "reguli" si nu m-am chinuit mai departe cu altceva.

Sa ai o "curte" e un privilegiu dat de societate. Cand se va duce totul de rapa pentru ca nimeni n-a mai vrut sa educe pe nimeni se vor duce si privilegiile tale in aceeasi directie.

Cat despre probabilitati... Probabil ca nu am insistat si am luat ban din prima.
Back to top Go down
neo

neo


Number of posts : 1172
Registration date : 2010-09-26
Age : 34

Cerere unban Empty
PostSubject: Re: Cerere unban   Cerere unban EmptySat Sep 15, 2012 11:38 am

Aberezi prea mult si ma plictisesti. Nu ma intereseaza teoria chibritului pe care incerci sa o faci tu.
Back to top Go down
Sponsored content





Cerere unban Empty
PostSubject: Re: Cerere unban   Cerere unban Empty

Back to top Go down
 
Cerere unban
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Cerere unban
» Cerere Unban.
» Cereri unban (Unban requests)
» unban me please
» unban

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Romanian Team :: Romanian Team Server :: Cereri unban-
Jump to: