Romanian Team
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Hl.LaLeagane.Ro
 
HomeLatest imagesRegisterLog in

 

 RT Half-Life Clan Server

Go down 
+29
mvp[RT]
Cosmin
skrillex
bazna24
'castilio^[RT]
MaD42
Flager
hjk
nYR
nicki.razna
groparul
Trp
Leanna
teylo
zampano
Soaric
Uc!g@$'^[RT]
andymatrix_mtx
Burrito
schumy_ul
kGb-ro
|cRs|
Admin
robinek
exo.`
Allen
kNNbL
Jokeryna
Phbbbt!
33 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next
AuthorMessage
skrillex

skrillex


Number of posts : 162
Registration date : 2012-11-17
Age : 26
Location : Brasov

RT Half-Life Clan Server - Page 10 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 10 EmptySun Apr 26, 2015 7:10 am

Ban pe nick este = cu 0 Smile zici de "amx_ban" ? Trebuie pe ip sau SteamID adica "amx_banip"
Back to top Go down
http://fandupstep.forumclan.com
teylo

teylo


Number of posts : 713
Registration date : 2009-04-23
Age : 30
Location : Adjud

RT Half-Life Clan Server - Page 10 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 10 EmptySun May 03, 2015 4:07 pm

Salut

M-am si saturat sa stau sa banez boti care fac reclama. Cea mai buna solutie ar fi un plugin antireclama mai eficient, dar asta ar afecta chat-ul.
O alta solutie pe care o vad ca fiind mai buna este sa punem o parola pentru utilizarea chatului. Am cautat pe net problema cu reclama si se pare ca majoritatea au recurs la aceasta solutie. Ca sa poti folosi chatul trebuie sa folosesti o comanda, de exemplu: "/chat"

Am aici sursa pluginului

Code:
/* Plugin generated by AMXX-Studio */

#include <amxmodx>
#include <amxmisc>

#define PLUGIN "No bot chat"
#define VERSION "0.2"
#define AUTHOR "rider"
//parola pentru chat
//#define passwd "/chat"

new bool:g_allowed[33]
new SayText
new randPasswd[6]

public plugin_init() {
   register_plugin(PLUGIN, VERSION, AUTHOR)   
   register_clcmd("say", "sayHandle")
   register_clcmd("say_team", "sayHandle")
   SayText = get_user_msgid("SayText")
}

public client_connect(id) {
   g_allowed[id] = false

}

public client_putinserver(id){
   //alegem o parola random
   new iRand = random_num(1,5)
   switch(iRand)
   {
      case 1:
      {
         copy(randPasswd, 6, "/chat")
      }
      case 2:
      {
         copy(randPasswd, 6, "salut")
      }
      case 3:
      {
         copy(randPasswd, 6, "bafta")
      }
      case 4:
      {
         copy(randPasswd, 6, "bere")
      }
      case 5:
      {
         copy(randPasswd, 6, "blabla")
      }
   }
}
public client_disconnect(id) {
   g_allowed[id] = false
}

public sayHandle(id) {
   new said[192]
   read_args(said, 191)
   if (contain(said, randPasswd) != -1 && !g_allowed[id])
   {
      g_allowed[id] = true;
      client_printcolor(id, "!g[!yCHAT MANAGER!g] !yYou got the permission to use the chat")
      return PLUGIN_HANDLED;
   }
   if(!g_allowed[id])
   {
      client_printcolor(id, "!g[!yCHAT MANAGER!g] !yWrite !t%s !yto use the chat.",randPasswd)
      return PLUGIN_HANDLED;
   }
   return PLUGIN_CONTINUE;
}
//chat color
stock client_printcolor(const id, const input[], any:...)
{
   new count = 1, players[32]
   static msg[191]
   vformat(msg, 190, input, 3)
   
   replace_all(msg, 190, "!g", "^4") // Green Color
   replace_all(msg, 190, "!y", "^1") // Default Color
   replace_all(msg, 190, "!t", "^3") // Team Color
   
   if (id) players[0] = id; else get_players(players, count, "ch")
   {
      for ( new i = 0; i < count; i++ )
      {
         if ( is_user_connected(players[i]) )
         {
            message_begin(MSG_ONE_UNRELIABLE, SayText, _, players[i])
            write_byte(players[i]);
            write_string(msg);
            message_end();
         }
      }
   }
}
/* AMXX-Studio Notes - DO NOT MODIFY BELOW HERE
*{\\ rtf1\\ ansi\\ deff0{\\ fonttbl{\\ f0\\ fnil Tahoma;}}\n\\ viewkind4\\ uc1\\ pard\\ lang1033\\ f0\\ fs16 \n\\ par }
*/

Nu am compiler ca sa-l fac eu.

mvp daca ai timp si chef poate reusesti tu sa rezolvi ceva.
Back to top Go down
http://teylo.forumgratuit.ro/
mvp[RT]

mvp[RT]


Number of posts : 423
Registration date : 2009-02-20
Age : 35
Location : Bucuresti

RT Half-Life Clan Server - Page 10 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 10 EmptyMon May 04, 2015 7:32 pm

Acum cateva minte am jucat pe server cu unu care spunea ca este "Storm Rider", il stiu de la ag parca. Juca foarte bine omu si mi-a reclamat ca a fost banat de mai multe ori pe server.
Si asta umbla cu fofarlica? Mi-a spus ca a fost banat de castilio si de <!>St*1#DUMySsS<!>
Back to top Go down
http://www.hldm.ro
mvp[RT]

mvp[RT]


Number of posts : 423
Registration date : 2009-02-20
Age : 35
Location : Bucuresti

RT Half-Life Clan Server - Page 10 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 10 EmptyTue May 05, 2015 5:01 pm

Am facut update si la serverul de Half-Life, acum ruleaza cu ultima versiune de engine + dproto.
Cu acest update s-a rezolvat si problema botilor care spamau cu adrese de servere cs. Daca mai apare orice problema legata de server va rog sa ma anuntati.
Back to top Go down
http://www.hldm.ro
bazna24

bazna24


Number of posts : 295
Registration date : 2011-11-25

RT Half-Life Clan Server - Page 10 Empty
PostSubject: :)   RT Half-Life Clan Server - Page 10 EmptyTue May 05, 2015 6:41 pm

Pai mai e una mica ...sau era nu stiu inca ,azi nu am jucat sa incerc sa vad ....amx_banip "ip" nu merge amx_addban "ip" daca e online nu il baneaza ,sau amx_ban "ip" la fel nu merge .....singurul lucru ce merge amx_ban "nume" sau "steam" ...dar e mai greu pt cei ce sunt pe protocol 47 ...nu au steam .
Iar comenzile care merg nu tin ban-ul ....nu apar in ban list si e ca si cum ai da kick ...am incercat pe mine si am reintrat cu reconnect/retry ...ce ma mirat mai mult e ca aveam acelasi ip ...ceva nu merge tongue
Back to top Go down
'castilio^[RT]




Number of posts : 717
Registration date : 2009-03-03
Age : 30
Location : Satu-Mare

RT Half-Life Clan Server - Page 10 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 10 EmptyTue May 05, 2015 6:47 pm

RT Half-Life Clan Server - Page 10 Moss0010
Se pare ca umbla si el cu coade, acel stormrider.bg. Dar nu tin minte sa ii fii dat ban, probabil i-am dat ban pentru limbaj, singurul ban ce il dau fara sa ma injure sau sa ii spectez, e xaxa ( nightwolf ) care e ofticat de fel .
Ideea e ca eu nu prea sufar dupa codatii astia, ca, ii fac sa iasa cu tot cu coade ca is cam pe langa cu hl-ul / ag-ul .. Probabil limbajul m-a facut sa ii dau ban,
Back to top Go down
mvp[RT]

mvp[RT]


Number of posts : 423
Registration date : 2009-02-20
Age : 35
Location : Bucuresti

RT Half-Life Clan Server - Page 10 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 10 EmptyTue May 05, 2015 7:06 pm

@bazna - am sa verific si problema cu comenzile de ban sa vad care functioneaza si care nu.

@castilio - cel mai probabil pentru limbaj l-ai banat, sufera de el omu de nu se poate. Cand am dat de el pe server nu juca cu nick-ul lui.
Back to top Go down
http://www.hldm.ro
neo

neo


Number of posts : 1172
Registration date : 2010-09-26
Age : 34

RT Half-Life Clan Server - Page 10 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 10 EmptyWed May 06, 2015 5:04 am

bazna24 wrote:
Pai mai e una mica ...sau era nu stiu inca ,azi nu am jucat sa incerc sa vad ....amx_banip "ip"   nu merge amx_addban "ip" daca e online  nu il baneaza ,sau amx_ban "ip" la fel   nu  merge .....singurul lucru ce merge  amx_ban "nume" sau "steam" ...dar e mai greu pt cei ce sunt pe  protocol 47 ...nu au steam .
Iar comenzile  care merg nu tin  ban-ul ....nu apar in ban list  si e ca si cum ai da kick ...am incercat pe mine si am reintrat cu reconnect/retry ...ce ma mirat mai mult e ca aveam acelasi ip ...ceva nu merge tongue

sigur dai comanda corect? https://romanianteam.forumotion.com/t564-modificari-la-comenzile-de-ban
Back to top Go down
bazna24

bazna24


Number of posts : 295
Registration date : 2011-11-25

RT Half-Life Clan Server - Page 10 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 10 EmptyWed May 06, 2015 9:05 am

Hy, stiu treaba cu nume ,durata ,motiv tongue ,ce nu am incercat..ca nu stiam e cu user id  "#" si cam aveam probleme la cei cu nume mai lungi sau asemanatoare ...dar rezolvam altfel ..amx_execclient name  si dupa era simplu Laughing
P.S   era amuzant cand schimbam numele a 3-4 playeri  pana sa il nimeresc pe cel bun  What a Face , ma rog nu des, aveau steam si de acolo era simplu..
Back to top Go down
'castilio^[RT]




Number of posts : 717
Registration date : 2009-03-03
Age : 30
Location : Satu-Mare

RT Half-Life Clan Server - Page 10 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 10 EmptyWed May 06, 2015 9:45 am

Nu merge bhop-ul.
Back to top Go down
skrillex

skrillex


Number of posts : 162
Registration date : 2012-11-17
Age : 26
Location : Brasov

RT Half-Life Clan Server - Page 10 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 10 EmptyWed May 06, 2015 2:11 pm

http://aghl.ru/forum/viewtopic.php?f=32&t=686

Nu mai trebuie plugin metamod pentru bhop Smile + alte
Back to top Go down
http://fandupstep.forumclan.com
neo

neo


Number of posts : 1172
Registration date : 2010-09-26
Age : 34

RT Half-Life Clan Server - Page 10 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 10 EmptyThu May 07, 2015 7:18 am

@bazna am rezolvat problema cu ban-ul, acum functioneaza corect.
@mvp pluginul advanced bans din plugins.ini trebuie sa fie cap de lista si activat pt a functiona corect sistemul de ban si banlistul. de acolo era problema ca era inactiv.

LE: cred ca ar trebui sa mearga si bhopul acum. n-am avut cu ce sa l testez. o poate face careva?
Back to top Go down
bazna24

bazna24


Number of posts : 295
Registration date : 2011-11-25

RT Half-Life Clan Server - Page 10 Empty
PostSubject: :D   RT Half-Life Clan Server - Page 10 EmptyThu May 07, 2015 10:24 am

Asi incerca sa vad daca merge ....dar e "Steam onli" lol!
"Steam validation rejected"
Back to top Go down
neo

neo


Number of posts : 1172
Registration date : 2010-09-26
Age : 34

RT Half-Life Clan Server - Page 10 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 10 EmptyThu May 07, 2015 11:56 am

nu stiu ce s-a intamplat de nu mai functiona dproto. ia vezi acum
Back to top Go down
bazna24

bazna24


Number of posts : 295
Registration date : 2011-11-25

RT Half-Life Clan Server - Page 10 Empty
PostSubject: :D   RT Half-Life Clan Server - Page 10 EmptyThu May 07, 2015 2:46 pm

Da..acum merge cum trebuie
P.s in sfarsit nu mai am "drop/delay" ....unde pun tinta acolo se duce si glontu "200 fps"; de mult nu a mai mers asa cheers
Back to top Go down
teylo

teylo


Number of posts : 713
Registration date : 2009-04-23
Age : 30
Location : Adjud

RT Half-Life Clan Server - Page 10 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 10 EmptySun May 10, 2015 9:12 am

Legat de boti...am banat 2 mai devreme. Citisem undeva ca ar fi bun pluginul Krond functions - mai multe detalii >>>>AICI<<<<
Back to top Go down
http://teylo.forumgratuit.ro/
mvp[RT]

mvp[RT]


Number of posts : 423
Registration date : 2009-02-20
Age : 35
Location : Bucuresti

RT Half-Life Clan Server - Page 10 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 10 EmptyWed Jul 01, 2015 7:26 am

Acel plugin functioneaza doar pentru serverele hostate la Krond, serverele RT sunt hostate la Toolz.

Am resetat azi-noapte rank-ul pe serverul RT, aveti mai jos top15 perioada 01.01.2015 - 30.06.2015

RT Half-Life Clan Server - Page 10 Top01.07.2015
Back to top Go down
http://www.hldm.ro
teylo

teylo


Number of posts : 713
Registration date : 2009-04-23
Age : 30
Location : Adjud

RT Half-Life Clan Server - Page 10 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 10 EmptyTue Jul 14, 2015 5:19 pm

mvp tu ai pus acel model cu trollface pe server? Se descarca cam in 5 minute si se pierd jucatori din cauza asta... Ar trebui incluse si in downloadurl ca sa nu mai astepte. Stiu ca de obicei se descarcau greu modelele de playeri.
Back to top Go down
http://teylo.forumgratuit.ro/
mvp[RT]

mvp[RT]


Number of posts : 423
Registration date : 2009-02-20
Age : 35
Location : Bucuresti

RT Half-Life Clan Server - Page 10 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 10 EmptyTue Jul 14, 2015 7:05 pm

Nu am pus nici un model la download.
In week-end am adaugat cateva harti pe server si cand am vrut sa le testez am constatat ca avea setat cvar-ul sv_allowdownload 0 in server.cfg, asta inseamna ca userii nu puteau downloada resursele de pe server.

Am setat acel cvar 1 pentru a putea downloada hartile de pe server si cel mai probabi de aici a aparut problema cu acel model.
Update la contul de fast download am facut, informatiile sunt suncronizate cu ce acum sus pe server.
Back to top Go down
http://www.hldm.ro
teylo

teylo


Number of posts : 713
Registration date : 2009-04-23
Age : 30
Location : Adjud

RT Half-Life Clan Server - Page 10 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 10 EmptyTue Jul 14, 2015 8:18 pm

Ideea este ca acel model nu se descarca decat daca este pus ca si resursa in fisiere de tip .res ce au acelasi nume cu al hartii. Un exemplu ar fi crossfire.res Cand ai adaugat mapele posibil sa fi fost strecurate cateva fisiere de acest gen.
Back to top Go down
http://teylo.forumgratuit.ro/
neo

neo


Number of posts : 1172
Registration date : 2010-09-26
Age : 34

RT Half-Life Clan Server - Page 10 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 10 EmptyTue Jul 28, 2015 1:38 pm

ce plugin...sau de unde pana unde e acel trollface. ce il foloseste? e ceva in neregula de nu il ia de pe fast downlaod. imi sta si mie 2 minute....cum sa nu dispara playerii???? fi-r-ai tu mvp sa fii de hacker Smile))
Back to top Go down
mvp[RT]

mvp[RT]


Number of posts : 423
Registration date : 2009-02-20
Age : 35
Location : Bucuresti

RT Half-Life Clan Server - Page 10 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 10 EmptyTue Jul 28, 2015 1:45 pm

Am sters modelul ala de pe server, nu stiu ce era cu el.
Nu din cuza acelui model ieseau jucatorii de pe server, 2 minute de asteptat nu e mult.
Back to top Go down
http://www.hldm.ro
neo

neo


Number of posts : 1172
Registration date : 2010-09-26
Age : 34

RT Half-Life Clan Server - Page 10 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 10 EmptyTue Jul 28, 2015 1:52 pm

cand si de unde l-ai sters? ca acu 2 minute il stersai si eu. era acolo
Back to top Go down
mvp[RT]

mvp[RT]


Number of posts : 423
Registration date : 2009-02-20
Age : 35
Location : Bucuresti

RT Half-Life Clan Server - Page 10 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 10 EmptyTue Jul 28, 2015 1:53 pm

De pe server valve/models/player
Back to top Go down
http://www.hldm.ro
neo

neo


Number of posts : 1172
Registration date : 2010-09-26
Age : 34

RT Half-Life Clan Server - Page 10 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 10 EmptyTue Jul 28, 2015 2:00 pm

tare ciudat.... exact de acolo il stersai si eu.
Back to top Go down
Sponsored content





RT Half-Life Clan Server - Page 10 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 10 Empty

Back to top Go down
 
RT Half-Life Clan Server
Back to top 
Page 10 of 12Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» Tutorial editare server.cfg ptr server Half-Life
» Un nou server de Half-Life by teylo.
» Tutorial Cum Sa FLOODEZI un SeRvEr De Half-Life
» Statistici Romanian Team Half Life Server
» Problema instalare server Half-Life pe Linux

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Romanian Team :: Romanian Team Server :: Romanian Team Half Life Server-
Jump to: