Romanian Team
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Hl.LaLeagane.Ro
 
HomeLatest imagesRegisterLog in

 

 Steam difficulty.

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Trp

Trp


Number of posts : 387
Registration date : 2009-03-22
Age : 33
Location : Cluj Napoca/Brasov

Steam difficulty. Empty
PostSubject: Steam difficulty.   Steam difficulty. EmptySun Oct 02, 2011 9:19 am

Salut, am ajuns dupa mai multe variante sa locuiesc in caminul facultatii unde avem net wireless de la RDS si merge destul de bine, download de 1mb, problema e ca au blocat torrentele (tzarani) si probabil din cauza aceleiasi protectii nu imi merge nici steam-ul, nu imi vede practic conexiunea la internet Sad si imi da o eroare "Steam Cannot Connect to Steam Network". Nici offline nu mi se deschide deoarece ii trebuie nu-stiu-ce update.
Daca nu se va gasi rezolvare o sa joc mult mai rar decat imi doream, probabil numai de la munca, si deobicei duminica nu lucrez. Imi pare rau.
Back to top Go down
http://www.myspace.com/terrapy1
Phbbbt!

Phbbbt!


Number of posts : 541
Registration date : 2009-02-20
Age : 37
Location : Buchale

Steam difficulty. Empty
PostSubject: Re: Steam difficulty.   Steam difficulty. EmptySun Oct 02, 2011 10:08 am

din cunostiintele mele primitive de PC/IT , steam-ul ruleaza intre anumiti parametri de porturi, ideea este sa te interesezi intre ce oprturi ruleaza Steamul, si apoi sa vb cu responsabilii de la net, sa deschida si ei portul cu pricina.
Back to top Go down
kNNbL

kNNbL


Number of posts : 328
Registration date : 2010-05-16
Age : 38
Location : Bucuresti/Brasov

Steam difficulty. Empty
PostSubject: Re: Steam difficulty.   Steam difficulty. EmptySun Oct 02, 2011 10:18 am

intradevar, ai porturile inchise.
aveam aceasi chestie la munca...
Back to top Go down
http:///www.soundcloud.com/proton_kid_law
Sponsored content





Steam difficulty. Empty
PostSubject: Re: Steam difficulty.   Steam difficulty. Empty

Back to top Go down
 
Steam difficulty.
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» G-steam pentru toate jocurile steam (FREE}
» Cerere clan RT
» Steam
» Steam Gateweays
» Playag Steam Pak V2.0

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Romanian Team :: Discutii Generale :: Discutii Generale-
Jump to: