Romanian Team
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Hl.LaLeagane.Ro
 
HomeLatest imagesRegisterLog in

 

 RT Half-Life Clan Server

Go down 
+29
mvp[RT]
Cosmin
skrillex
bazna24
'castilio^[RT]
MaD42
Flager
hjk
nYR
nicki.razna
groparul
Trp
Leanna
teylo
zampano
Soaric
Uc!g@$'^[RT]
andymatrix_mtx
Burrito
schumy_ul
kGb-ro
|cRs|
Admin
robinek
exo.`
Allen
kNNbL
Jokeryna
Phbbbt!
33 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next
AuthorMessage
neo

neo


Number of posts : 1172
Registration date : 2010-09-26
Age : 34

RT Half-Life Clan Server - Page 8 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 8 EmptySun Sep 08, 2013 7:50 pm

Maine de la orele 22 o sa fie un downtime la servere care e posibil sa persiste pana in ziua urmatoare. Am primit mail cum ca hostul se muta in alt datacenter.
Back to top Go down
neo

neo


Number of posts : 1172
Registration date : 2010-09-26
Age : 34

RT Half-Life Clan Server - Page 8 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 8 EmptySat Sep 28, 2013 8:55 am

Si a mai trecut un an... .
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Number of posts : 1239
Registration date : 2009-02-11
Location : internat la spitalul 9,sectia agitati

RT Half-Life Clan Server - Page 8 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 8 EmptySat Sep 28, 2013 11:24 am

la multi ani servare!Razz 
multumim pt servere neo!
Back to top Go down
https://romanianteam.forumotion.com
'castilio^[RT]




Number of posts : 717
Registration date : 2009-03-03
Age : 30
Location : Satu-Mare

RT Half-Life Clan Server - Page 8 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 8 EmptySat Sep 28, 2013 12:57 pm

La multi ani!Very Happy , multumim pentru ele!Very Happy
Back to top Go down
Soaric




Number of posts : 333
Registration date : 2011-06-30
Age : 31
Location : Iasi

RT Half-Life Clan Server - Page 8 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 8 EmptySat Sep 28, 2013 1:20 pm

Good job neo Very Happy
Back to top Go down
MaD42

MaD42


Number of posts : 138
Registration date : 2012-06-21
Age : 27

RT Half-Life Clan Server - Page 8 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 8 EmptySun Sep 29, 2013 10:24 am

La multi ani! bounce  cheers 
Back to top Go down
neo

neo


Number of posts : 1172
Registration date : 2010-09-26
Age : 34

RT Half-Life Clan Server - Page 8 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 8 EmptyTue Oct 08, 2013 11:47 am

Downtime la noapte. Se schimba providerul de net.
Back to top Go down
neo

neo


Number of posts : 1172
Registration date : 2010-09-26
Age : 34

RT Half-Life Clan Server - Page 8 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 8 EmptyThu Oct 10, 2013 6:36 pm

E vreo imbunatatire a pingurilor?
Back to top Go down
Soaric




Number of posts : 333
Registration date : 2011-06-30
Age : 31
Location : Iasi

RT Half-Life Clan Server - Page 8 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 8 EmptyFri Oct 11, 2013 4:34 am

neo wrote:
E vreo imbunatatire a pingurilor?
s-a schimbat si la serverul ag right ? nu am avut timp sa intru inca...
Back to top Go down
skrillex

skrillex


Number of posts : 162
Registration date : 2012-11-17
Age : 26
Location : Brasov

RT Half-Life Clan Server - Page 8 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 8 EmptyFri Oct 11, 2013 4:50 am

Soaric wrote:
neo wrote:
E vreo imbunatatire a pingurilor?
s-a schimbat si la serverul ag right ? nu am avut timp sa intru inca...
Iti raspund eu la intrebarea adresata lui de neo Very Happy Very Happy Da s-a schimbat si la serverul ag si la absolut toate sv de la toolz cheers 
Back to top Go down
http://fandupstep.forumclan.com
Soaric




Number of posts : 333
Registration date : 2011-06-30
Age : 31
Location : Iasi

RT Half-Life Clan Server - Page 8 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 8 EmptyFri Oct 11, 2013 8:15 am

ping 12-15 pe serverul de ag , cam asa il aveam si inainte
Back to top Go down
skrillex

skrillex


Number of posts : 162
Registration date : 2012-11-17
Age : 26
Location : Brasov

RT Half-Life Clan Server - Page 8 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 8 EmptyFri Oct 11, 2013 1:05 pm

Am dat copy-paste din e-mail'ul primit de la toolz. Very Happy Very Happy  "In primul rand, banda mai mult, si in al doilea rand protectie anti flood/dos de ultima generatie, care ruleaza pe aparatura si servere de ultima generatie." cam asta e nou la toolz.
Back to top Go down
http://fandupstep.forumclan.com
mvp[RT]

mvp[RT]


Number of posts : 423
Registration date : 2009-02-20
Age : 35
Location : Bucuresti

RT Half-Life Clan Server - Page 8 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 8 EmptySun Jul 06, 2014 5:12 pm

Stabilim si noi o regula de resetare a rank-ului de pe server. Anul acesta nu a fost resetat niciodata si sincer mi se pare foarte greu pentru un jucator nou sa poata intra in top15, are nevoie de cateva zeci de ore jucate.
Back to top Go down
http://www.hldm.ro
Admin
Admin
Admin


Number of posts : 1239
Registration date : 2009-02-11
Location : internat la spitalul 9,sectia agitati

RT Half-Life Clan Server - Page 8 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 8 EmptySun Jul 06, 2014 6:18 pm

reset la 5-6 luni?
sau reset automat la un anumit nr de frag-uri
Back to top Go down
https://romanianteam.forumotion.com
bazna24

bazna24


Number of posts : 295
Registration date : 2011-11-25

RT Half-Life Clan Server - Page 8 Empty
PostSubject: :)   RT Half-Life Clan Server - Page 8 EmptySun Jul 06, 2014 7:34 pm

hy  What a Face  6 luni ar fi ok
Back to top Go down
mvp[RT]

mvp[RT]


Number of posts : 423
Registration date : 2009-02-20
Age : 35
Location : Bucuresti

RT Half-Life Clan Server - Page 8 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 8 EmptySun Jul 06, 2014 7:51 pm

Bun si cum facem? Il resetez acum si stabilim sa fie resetat de doua ori pe an? La inceputul lunii Ianuarie si Iulie? Astept si alte pareri .
Back to top Go down
http://www.hldm.ro
bazna24

bazna24


Number of posts : 295
Registration date : 2011-11-25

RT Half-Life Clan Server - Page 8 Empty
PostSubject: :)   RT Half-Life Clan Server - Page 8 EmptyMon Jul 07, 2014 2:02 pm

Acum What a Face  , si peste 6 luni  Very Happy flower 
Back to top Go down
mvp[RT]

mvp[RT]


Number of posts : 423
Registration date : 2009-02-20
Age : 35
Location : Bucuresti

RT Half-Life Clan Server - Page 8 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 8 EmptyMon Jul 07, 2014 9:10 pm

In data de 08.07.2014 ora 00:00 am resetat rank-ul de pe server. Top15 pana la momentul resetarii : RT Half-Life Clan Server - Page 8 Top15

Urmatoarea resetare o voi face in ianuarie 2015.
Back to top Go down
http://www.hldm.ro
mvp[RT]

mvp[RT]


Number of posts : 423
Registration date : 2009-02-20
Age : 35
Location : Bucuresti

RT Half-Life Clan Server - Page 8 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 8 EmptyThu Sep 11, 2014 6:21 pm

Am micsorat in aceasta seara valoarea sv_maxspeed de la 320 la 300. Mi-au reclamat mai multi jucatori ca se misca mult prea repede. In cazul in care simtiti ca se misca aiurea sa-mi spuneti.
Back to top Go down
http://www.hldm.ro
mvp[RT]

mvp[RT]


Number of posts : 423
Registration date : 2009-02-20
Age : 35
Location : Bucuresti

RT Half-Life Clan Server - Page 8 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 8 EmptyWed Oct 01, 2014 11:38 am

Nu stiu daca ati observat dar in ultima persioada a scazut foarte mult numarul de jucatori de pe server. Aseara am constatat ca serverul nu mai apare in lista de la internet pentru setti (habar nu am de ce...), am incercat sa inscriu serverul de pe site-ul lor in aceea lista dar se pare ca scriptul de adaugat servere in lista nu mai functioneaza, primesc eroarea "STAERR001a. Try again later."

Daca are cineva o idee sau are timp mai mult si poate cauta mai multe detalii pe internet sa posteze aici informatiile gasite. Nu am foarte mult timp in aceasta perioada sa pot cauta rezolvare la aceasta problema si nici nu vreau sa ramana asa mult timp.
Back to top Go down
http://www.hldm.ro
skrillex

skrillex


Number of posts : 162
Registration date : 2012-11-17
Age : 26
Location : Brasov

RT Half-Life Clan Server - Page 8 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 8 EmptyWed Oct 01, 2014 12:41 pm

Mie imi apare server-ul la internet ( clasic ) si eu am avut problema asta la server-ul de team-play si i-am trimis un pm lui Daniel ( adminstratorul de la toolz) si a rezolvat el. Acum vad ca nu imi apare mie server-ul de team-play la internet... la voi?
Si m.v.p nu cred ca e cazul de un server de 32 de sloturi de 22 cred ca ar fi ok.
Back to top Go down
http://fandupstep.forumclan.com
mvp[RT]

mvp[RT]


Number of posts : 423
Registration date : 2009-02-20
Age : 35
Location : Bucuresti

RT Half-Life Clan Server - Page 8 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 8 EmptyWed Oct 01, 2014 1:50 pm

Eu am o versiune de half-life protocol 47 cu masterservere de la setti si de o saptamana nu mai apare serverul RT la internet, serverul de teamplay nu aparea la aceasta versiune pentru ca este pe protocol 48 si accepta si clienti de pe protocol 47.
Serverul este de 20 de sloturi chiar daca sunt vizibile 32.
Back to top Go down
http://www.hldm.ro
neo

neo


Number of posts : 1172
Registration date : 2010-09-26
Age : 34

RT Half-Life Clan Server - Page 8 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 8 EmptyWed Oct 01, 2014 5:32 pm

S-au smecherit si astia, s-au facut avari dupa bani banuiesc. E posibil sa fi scos intentionat serverele care nu au boost.
E un kkt lista aia de la setti, pt ca serverele in ultima vreme apareau in ordinea boostului, nu dupa ping.
Cat despre faza cu nr de sloturi care banuiesc ca l-ai modificat in server.cfg, nu-ti recomand. Din cate imi amintesc era o regula la gametracker sa nu folosesti asa ceva, pt ca pot sa iti dea ban.
Back to top Go down
mvp[RT]

mvp[RT]


Number of posts : 423
Registration date : 2009-02-20
Age : 35
Location : Bucuresti

RT Half-Life Clan Server - Page 8 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 8 EmptyWed Oct 01, 2014 7:58 pm

Mai degraba cred ca e de la host, nu este prima oara cand dispare serverul din lista setti, l-am adaugat de atatea ori numai ca acum nu le mai functioneaza minunea de site. Bineintels ca interesul lor este sa cumperi boost, scot o gramada de $$$$ lunar din isteria de a boosta servere.
Referitor la numarul de sloturi, nu au cum sa verifice site-uri care listeaza serverele de hl care este numarul real de sloturi pe server, am folosit prin 2008-2009 si la serverul hl.titannet.ro cvar-ul sv_visiblemaxplayers 32 si nu a fost banat de pe nici un site de genul gametracker /game-monitor.
Back to top Go down
http://www.hldm.ro
neo

neo


Number of posts : 1172
Registration date : 2010-09-26
Age : 34

RT Half-Life Clan Server - Page 8 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 8 EmptyWed Oct 01, 2014 8:56 pm

E posibil sa fie vorba de gametracker.rs. aia aveau ceva reguli stricte....nu mai stiu. am citit demult.
Da, acuma au siteul picat. nu au nici servere boostate. sigur sunt probleme tehnice
Back to top Go down
Sponsored content





RT Half-Life Clan Server - Page 8 Empty
PostSubject: Re: RT Half-Life Clan Server   RT Half-Life Clan Server - Page 8 Empty

Back to top Go down
 
RT Half-Life Clan Server
Back to top 
Page 8 of 12Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» Tutorial editare server.cfg ptr server Half-Life
» Un nou server de Half-Life by teylo.
» Tutorial Cum Sa FLOODEZI un SeRvEr De Half-Life
» Statistici Romanian Team Half Life Server
» Problema instalare server Half-Life pe Linux

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Romanian Team :: Romanian Team Server :: Romanian Team Half Life Server-
Jump to: